Nasze projekty


2022


Fundacja „Całym Sercem” zaprasza wszystkich rodziców, nauczycieli, studentów na szkolenia on-line oraz stacjonarnie. Szczegóły na facebook-u Fundacji.


Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. "Inność jest mi obca - warsztaty rozwijające dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem". Zgłoszenia do 30 maja 2022. Zajęcia rozpoczynają się 6 czerwca 2022.

Karta zgłoszeń: Plik do pobrania
Regulamin: Plik do pobrania

Wypełnione karty zgłoszeń prosimy wysyłać na adres: fundacja.calymsercem@tlen.pl.

Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Dzień Dziecka w Fundacji „Całym Sercem”. Zapraszamy dzieci zagrożone wykluczeniem społęcznym, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, dzieci z rodzin niepełnych oraz rodzin wielodzietnych. 1 czerwca godz. 17:00 Siedziba Fundacji


FUNDACJA „CAŁYM SERCEM” zaprasza wszystkich rodziców, nauczycieli, studentów na szkolenia on-line oraz stacjonarnie Droga do samodzielności. Zgłoszenia do 1.06.2022. Szczegóły na facebook-u Fundacji.


Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne warsztaty Kraina zmysłów - polisensoryczne zajęcia terapeutyczne. Zgłoszenia przyjmujemy do 30.09.2022.


2021


Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. "Inność jest mi obca - warsztaty rozwijające dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem". Zgłoszenia do 22 września 2021. Zajęcia rozpoczynają się 27 września 2021.

Karta zgłoszeń: Plik do pobrania
Karta rodzica: Plik do pobrania
Regulamin: Plik do pobrania

Wypełnione karty zgłoszeń prosimy wysyłać na adres: fundacja.calymsercem@tlen.pl.

Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. "Poznajemy uczucia-behawioralna terapia lęku"

Zapraszamy do udziału w kolejnym - BEZPŁATNYM projekcie pt: "Poznajemy uczucia-behawioralna terapia lęku" dzieci i młodzież w wieku 9-17 lat oraz rodziców.

Cele zajęć:

 1. Rozpoznawanie dysfunkcyjnych myśli, uczuć i zachowań.
 2. Niwelowanie zachowań lękowych przy użyciu odpowiednich technik.
 3. Nauka rozpoznawania oraz zmieniania szkodliwych sposobów myślenia i postępowania.
 4. Praca nad bieżącymi problemami lękowymi pacjenta.
 5. Wyposażenie pacjenta i rodzica w gotowy zestaw technik, po który mogą sięgnąć, ilekroć pojawia się nieznane sytuacje lub nowe wezwania.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: fundacja.calymsercem@tlen.pl lub pod nr tel. 506 024 274.

Projekt dofinansowany z budżetu województwa Kujawsko-Pomorskiego.Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. "Zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodziców"

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wzięcia udziału w kolejnym projekcie pt. "Zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodziców, niwelujące dodatkowe deficyty emocjonalne pogłębione na wskutek ograniczeń związanych z ogłoszonym stanem pandemii ".

Cele zajęć terapeutycznych:

 • Pomóc dziecku odkryć, jak okazywanie i doświadczenie sympatii i miłości poprawia jakość relacji,
 • Pomóc dziecku rozpoznać granice, w których czułe i ciepłe gesty, słowa i zachowania są przyjemne i komfortowe dla niego i jego przyjaciół,
 • Zapoznać dziecko z nowymi sposobami okazywania sympatii, miłości, stosownie do sytuacji oraz stopnia zażyłości,
 • Przedstawić wyjaśnienia, rodzicom, krewnym osób z autyzmem, dotyczących trudności tych osób z odczytywaniem sygnałów, że należałoby okazać sympatię i miłość.

Projekt finansowany z budżetu Miasta Bydgoszcz.Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. "Poznajemy uczucia-behawioralna terapia lęku"

Zapraszamy do udziału w kolejnym - BEZPŁATNYM projekcie pt:

"Poznajemy uczucia-behawioralna terapia lęku" dzieci i młodzież w wieku 9-17 lat oraz rodziców.

Cele zajęć :

 1. Rozpoznawanie dysfunkcyjnych myśli, uczuć i zachowań.
 2. Niwelowanie zachowań lękowych przy użyciu odpowiednich technik.
 3. Nauka rozpoznawania oraz zmieniania szkodliwych sposobów myślenia i postępowania.
 4. Praca nad bieżącymi problemami lękowymi pacjenta.
 5. Wyposażenie pacjenta i rodzica w gotowy zestaw technik, po który mogą sięgnąć, ilekroć pojawia się nieznane sytuacje lub nowe wezwania.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: fundacja.calymsercem@tlen.pl lub pod nr tel. 506 024 274.

Projekt dofinansowany z budżetu województwa Kujawsko-Pomorskiego.2020


Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. "Wszystko zależy od tego jak widzisz rzeczywistość - tożsamość osoby z autyzmem - II edycja

To już druga edycja realizacji działań informacyjno-edukacyjnych pod tym samym tytułem. Tematyka szkoleń nie wyczerpała jeszcze oczekiwań odbiorców, którzy chcieliby pogłębiać wiedzę o osobach ze spektrum autyzmu.

Liczba osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzm stale wzrasta, a świadomość społeczeństwa (m.in. rodziców, lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, wychowawców, pracodawców) na temat tego zaburzenia pozostaje przeważnie na etapie filmu „Rain Man”. W związku z tym celem projektu jest zwiększenie dostępu do wiedzy o tym „najpopularniejszym” w ostatnich czasach, a zarazem wydaje się „najmniej” znanym zaburzeniu.

Szkolenia z tego zakresu mają na celu rozszerzenie „prawdziwej” wiedzy na temat autyzmu oraz pokazania społeczności, że osoby z autyzmem „nie są kosmitami”. Nie postrzegają świata zgodnie z intuicją ludzi neurotypowych, ale swoją własną jako całkowicie odmienny proces myślowy, charakterystyczny tylko dla nich.

Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, pracowników, przedszkola,, szkół integracyjnych, przedszkoli integracyjnych, studentów itp.

Prosimy o pobranie karty zgłoszeniowej i przesłanie jej drogą mailową do 30.09 z dopiskiem - szkolenie z autyzmu.

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne szkolenia dla rodziców "ESDM - metoda wczesnego startu dla dziecka z autyzmem. Jak pomóc tworzyć więzi, komunikować się i uczyć."

Serdecznie zapraszamy rodziców na bezpłatne szkolenie „ESDM – metoda wczesnego startu dla dziecka z autyzmem.

Jak pomóc tworzyć więzi, komunikować się i uczyć”. Metoda ta ma na celu kształtowanie umiejętności rodzicielskich i wychowawczych u rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

Prosimy przesyłać zgłoszenia na adres fundacja.calymsercem@tlen.pl.

UWAGA!!!- ilość miejsc ograniczona.

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci w wieku 10-13 lat z zaburzeniami Zespołu Aspergera pomagające zrozumieć i wyrazić sympatię oraz miłość Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na Spotkania informacyjno-warsztatowe dla rodziców dzieci z Zespołem Downa

2019


Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na spotkanie ze Św. Mikołajem Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na szkolenie „Strategie deeskalacji zachowań dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub zaburzeniami behawioralnymi emocjonalnymi” Fundacja „Całym Sercem” zaprasza na szkolenie „Wszystko zależy od tego jak widzisz rzeczywistość— tożsamość osoby z autyzmem”